Interaktivní Vasil: vymysli příběh

9. ledna 2008 | Filip

Zde je fotografie, která vyhřezla z hlubin internetu absolutně bez kontextu. Budete tak hodní a pokusíte se ostatním v komentářích poodhalit příběh, který za ní stojí?

vyhřezlé fotokomentářů 13

 1. Filip:

  Jde o veselou rodinku z budoucnosti: zleva doprava je to matka, otec, dcera a robotický pes „Airis II“.

  Otec trpí zvláštní chorobou, které se říká „účes“. Zároveň má i ve svých šedesáti letech vzhled osmiletého chlapce a chronickou potřebu sedět na turka v papučích.

  Dcera je nucena chodit v bílé uniformě, za což své rodiče upřímně nenávidí. Právě jim sice říká: „Tak ahoj, já se jdu proběhnout s Airisem II do fialové bouřky…“, ale ve skutečnosti má v plánu zapálit dům a přeprogramovat elektro-psa na zabíjení hořících lidí.

 2. Ondra:

  Jedná se o posádku kosmické lodi „Nesmíš“. Zleva jsou zachyceni: Kapitánka Smělmíra, 156 let stará bytost z planety Lebeda v larválním stádiu; liliputánský první důstojník a palubní gigolo v jedné osobě – František Hroznýš a nástěnkářka, zbrojní důstojnice a servírka Lasagní Dagmar Veškrnová-Havlová.

  Trio na obrázku se právě dozvědělo, že zásoby jídla jim rozhodně nevystačí až na Neptun, kam mají namířeno, tudíž musí sníst Františka, jehož tělo je z 54 procent tvořeno antihmotou a tudíž je velice výživné. Kapitánka mu chytře podala euforizující drogy, takže liliput se moc těší až ho moderní „stroj na zabíjení, čtvrcení a pečení všhomožného“ AirisII (předchozí model uměl pouze zabíjet a mučit), připraví k večeři o 6ti chodech.

  Skupinka je zachycena v okamžiku, kdy František vypráví zábavnou historku ze svého dětství o chovu Venušských roháčů. Chystá se ženám ukázat jizvu v podbřišku, kterou mu jedno ze zákeřných zvířat způsobilo atomovou zbíječkou, zrovna když mu sekal píci…

  Historka je natolik zábavná, že si nikdo nevšiml smrtící mlhoviny, která zhruba za 18,3 vteriny pozřela loď a všechny zahubila.

 3. Filip:

  Děkuji Ondro, inspiroval jsi mě k dalšímu pokusu:

  Vidíme interiér továrny „Koleks Součástky Koleks“ ve Zlíně. Modré „lůžko“ je ve skutečnosti posuvný pás, po kterém právě pojíždějí tři výrobky: ženský robot „Jestřáb“, animovaný květináč „Nesahejnamě“ (modrá metalíza) a bílá lopatka na ořechy „Klín“.

  Všechny tři výrobky jsou očividně vadné. Například robot „Jestřáb“ má ve skutečnosti disponovat integrovanou konvicí v nose a květináči „Nesahejnamě“ přebývá „účes“.

  V pozadí je možné obdivovat drtič odpadu značky Airis, který se vyznačuje nízkou spotřebou a také radostí ze zabíjení. Zbytek fotografie, hlavně ty dva fialové pruhy nalevo, je halucinace.

 4. Erik:

  Chlapec na obrázku je třináctiletý Adam, ženy jsou jeho nevlastní matka a teta – mistři převleků Freddy „Noční můra“ Krueger a Petr „Fešák“ Novotný. Adam za neustálého hraní na klavír a řešení složitých matematických úloh sestrojil přístroj HAIRIS II (Hair Implantation System), aby dokázal svoji mimořádnou inteligenci. Také ho ihned vyzkoušel na vlastní kůži. Prof. MUDr. Trus Klakson tvrdí, že chlapec projevil mimořádné nadání na dítě jeho věku. Výsledný dojem však snižuje fakt, že Hairis II dokáže vytvořit pouze účes „na blbečka“.
  Fialový atmosferický jev za oknem je kombinací působení polární záře, globálního oteplení, exhalací továrny na výrobu jahodového džemu z ropy a průletu ruské orbitální stanice Чectъ-Mиp (známé pod krycím označením Létající Čestmír). Tato atmosferická porucha a zásah matky a tety, zapříčinila zmizení písmene „H“ z názvu přístroje i přeprogramování jeho funkce. Z neškodného přístroje na implantaci vlasového porostu se tak stává AIRIS II (Air Infrared System) – supermoderní konvektomat. I tento přístroj má Adam vyzkoušet na vlastní kůži – dozlatova, s křupavou kůrčičkou.
  Matka-Freddy vyzývá Adama „to take a turkey position“, což Adam chápe jako turecký sed. Upečeme krocana a ne abys zase volal na linku bezpečí, že jsme tě připálily, dodává teta-Petr. Poté Adam obě ženy rozesměje cimrmanovskou otázkou: „Jak můžeme péct krocana, když žádného nemáme?“. Následuje Petrovo hýkání a výkřiky „krocánek, ňam-ňam, krocánek“. To Adama uklidní, protože se mylně domnívá, že Krocánek je norská obdoba českého Klokánka. Také se šťastně směje při představě noclehu v azylovém domě na předměstí Oslo.
  Adam tak netuší, že se blíží jeho „Poslední večeře“. Pod tímto názvem byla tato fotografie otištěna v deníku Dagbladet s textem „Dobrou chuť Freddy! Petře!“ a „Sbohem Adame! Aničko! Barboro! Hynku! Viléme!! Jarmilo!!!“.

 5. Ondra:

  Celé je to halucinace jistého Viktora Bobra, toho času topiče na velerybářském hausbótu „Keporkačí mumraj“. Halucinace měl tento muž poměrně často. Zčásti proto, že se živil pouze velerybíma očima, zčasti proto že si jako dítě pod kůži implantoval odznak s nápisem „KONEČNĚ…!“, který byl vyroben z heroinu.

  Celý výjev je totální nesmysl, až na přístroj Airis II. Stejně se totiž jmenuje harpuna, kterou si Viktor ještě jako velerybářský zelenáč zabodl do konečníku, protože mu chlapi z posádky řekli, že pak bude rozumět záhadnému rejnočímu mumlání a Clint Eastwood ho pozve na rande.

  Na obrázku je k naší smůle zobrazeno pouze odpalovací zařízení. 2 metry dlouhá titanová harpuna, s diamantovým koncem a taktickou jadernou hlavicí, která trčí z přístroje, už vidět není.

 6. Jiří:

  Matka předává chlapce po dosažení jeho desátých narozenin jangtým-manažerce firmy Báňské projekty Washington, pobočka Chomutov.

  Tak zní text pod fotografií, kterou pořídil fotograf firmy Advent advert Washington, organizačná zložka na zakázku firmy Báňské projekty Washington – odštěpný závod Chomutov. S novým programem, kdy rodiče dostanou slevu na hypotéku, pokud jako součást předmanželské smlouvy uzavřou smlouvu s Bankou, že jejich dítě bude do 30 kalendářních dnů po dosažení 10 let věku svěřeno do Výchovného ústavu, přišla vloni firma Báňské projekty Washington.

  Fotografie pochází z propagačního letáku „Dejte dětem šanci. Vraťte jim budoucnost, o kterou jste je připravili.“ Níže v textu se pak dočteme: „Darovat dětem život není ten nejlepší dar, který můžete jim i sobě dopřát, pokud k němu nepřidáte nějakou přidanou hodnotu. Vzpomeňme na okamžik početí dítěte, na budoucnost která se v té chvíli v našich očích měla zrodit. Tento optimismus jsme dětem povinni splnit. Náš fond, dále jen Fond, se specializuje na zajištění budoucnosti v celé hloubi dětského rozvoje a je schopen člověka udržet až do smrti dětinsky šťastného.“ atd.

  Na fotografii vidíme pracovnici Janu Bednarovou, s matkou chlapce, Helenou a synem Mathewem Higginsovými v místnosti Education center human resources BPWashington. Protagonisté sedí na lůžku, které je součástí stroje AIRIS II, na kterém bude na chlapci proveden drobná úprava svědomí. Jedná se o velmi citlivou operaci, proto je stroj tak veliký. V pozadí vidíme potapetovaný sololit, v průhledu oknem je pak vidět chlapcova budoucnost.
  Sídlo vzniklo na místě, kde před 60 lety natáčel Karel Höger film Krakatit. Tenkrát tam stála jen bouda s několika jiskřišti a oscilokopem.

  Mezi třemi postavami probíhá asi takovýto rozhovor:
  chlapec: „Já jsem totiž dostal od maminky nový bagr.“
  jangtýmmanažerka: „Bude se ti u nás líbit. Budeme mít soucit s Tvými hračkami.“
  maminka: „Ano, tatínek ho koupil, viď.“

  Chlapec byl odmalička připravován v účasti na projektu. Zvláště během posledního půlroku byl pravidelně navštěvován specielně vyškolenou vychovatelkou, a tak ani setkání s jangtým-manažerkou mu nečiní potíže, neboť se již dvakrát viděli, navíc se jedná o chvíli velkých očekávání. Všechny potřebné dokumenty jsou teď již podepsány.

  Rodiče dle smlouvy, která nabyla právní moci před 10 lety, nemají syna už nikdy uvidět. Maminka brzy kontrasignuje obě vyhotovení dodacího listu a odejde domů, kde na ni bude čekat manžel s jejich druhým dítětem, holčičkou Kristýnou, která firmě propadne až za dva roky. Otec čeká maminku v saku s kravatou a dcera je čerstvě vykoupaná, takže oba jsou připraveni obětavě mírnit maminčin pláč v případě, že by mu bezdůvodně propadla. Otec je hotov ji hladit po vlasech a opakovat moudra, se kterými oba souhlasí, kdežto dcera jí umí vše rozumně vysvětlit.

 7. Filip:

  Jiří, vyhráls. Jestli ta fotka někdy dávala aspoň zhruba smysl, tak je to teď. Jenom bych doplnil, že „drobná úprava svědomí“ je krajně bolestivý zákrok – proto ten účes.

 8. Jarek:

  Kurfa, že já tu dlouho nebyl.

 9. Ondra:

  Jojo, Jirko. Uznávám, máme vítěze. Ale já se ptám, jaktože to tak zná? Chci říct, kde se dostal k těmhle informacím?? Animálně na řvu, co to je hergot za úlet??? Rezavým hřebíkem si vyrývám do předloktí,…????

 10. Jiří:

  No, já toho chlapce totiž znám.

 11. Ondra:

  Strach! Začínám mít z toho člověka strach!!!

 12. Interaktivní Vasil II: vymysli příběh | Vasil.cz:

  […] na první, velmi úspěšnou instanci Interaktivního Vasila, a nabízím další naprosto nehoráznou fotku, která jen tak ležela někde na internetu a […]

 13. květináče:

  ta lekarka neco zatajuje: rakovina nebo nejaka jina nevylecitelna nemoc…. vsach jich ten smich prejde :-)

Reaguj!