Fantasy mela

4. května 2010 | Ondra

Jelena byla dívka jak se sluší a patří. Od svých 6-ti let hrála simultálně 16 postav ve WoW, navštěvovala kurzy Elfí poezie a ve svých oblíbených chatroomech používala nick Gulundriel z Mlžných Hor (v momentě, kdy chtěla být intimní, vložila před něj ještě slůvko „záhadná…“). Měla tak výborně našlápnuto ke kariéře introvertní knihovnice s dlouhými vlasy, nebo věšáku na kabáty v muzeu hranostajích přirození.

V 17 letech onemocněla vzácnou chorobou – Elfo-kolonoskopií. Tedy chorobným nutkáním kreslit princezny jedoucí na bílých jednorožcích. Léčila se z toho dlouho (pomocí elektrošoků, somálských pirátů a virů prasečí chřipky) a nakonec úspěšně, bohužel pak trpěla trvalými následky – znalost Silmarillionu nazpaměť va 20. světových jazycích a nutkavým močením v tramvaji (největší problémy měla na zastávce Antonínská a Brno-Řečkovice). Leckdo by možná zahořkl nad těžkým osudem, ale Jelena byla bojovnice. Neúnavně navštěvovala všechny možné CONy (Pottercon – pro fandy Harryho Pottera, Mordorcon – sleva 20% na vyhlídkový let na Nazgúlovi, když se budete tvářit jako smutný idiot, BDSMcon – sem se Jelena dostala omylem a ona i její obouruční rotační sekera „Záblesk“ se hodně zapotily, než si prosekaly cestu k východu).  WoW hrála s ještě daleko větším zaujetím  – nyní měla 35 postav, všechny na levelu 7 miliard (maximum, do té doby než výjde nový patch: „Legie úděsného zla a terroru“, kde je výše max. levelu omezena na 18 triliónech). TV sérii StarGate měla tak v malíku, že i když se dívala na úplně nové díly, dokázala už podle úvodní znělky dopředu říct, o čem daný díl bude a co kdo bude říkat (jako ostatně většina příčetných obyvatel naší planety).

Pověstný kalich hořkosti však Jelena-Gulundriel ještě dopitý neměla. Po městě se totiž začaly objevovat podivné plakáty – „Gondor – poslední vzdor!, místo: Brno – BobyCentrum, Mordor STAGE = DJ Sven Väth, DJ Filiph, DJ Tolkien, DJ Nazgúl; Roklinka STAGE = DJ Unicorn, DJ Jerry, DJ Bobo + MC Eric…“ a nikdo z okruhu jejích akné trpících přátel netušil o co se jedná.

WTF!!!“ ujelo jednomu z nich při bouřlivé internetové diskuzi, aby byl vzápětí okamžitě kicknut adminem – Gandalfem Šedým. „Co budeme dělat?“ „Je to CON, není to CON…?“ „Třeba tam bude Mitrilová burza!“, nesly se vzrušené debaty fórem dlouho do noci. Nakonec se komunita rozhodla, že pošle svého nejzkušenějšího člena na výzvědy a ten pak dá pomocí Facebooku v mobilu echo ostatním. Ti se pak, oblečení do brnění a pomalovaní bojovými barvami vřítí na scénu a zařvou „Sláva Gondoru a velekráli Aragornovi a taky trochu Viggovi Mortensenovi!!!“. Volba padla automaticky na Jelenu, která své fantasy vášni propadla natolik, že jí rostly špičaté uši a většinu lidí kolem sebe (včetně zoufalých rodičů) považovala za hnusné skřety nebo kusy vápence. Jelena se připravila na nejhorší – oblékla si tílko z Pravostříbra, na zápěstí si připnula čarovné náramky (jeden na neviditelnost, další na nesmrtelnost, nekonečno nábojů nebo tzv. „doubledamage“) a mohlo se vyrazit. Sekera jí přišla příliš nápadná, tak si vzala pouze dýku z dračího zubu, kterou si umně schovala v konečníku.

Hned při vstupu ji zarazilo oblečení ostatních – „Asi nová móda z dalekých elfích zemí“, napadlo ji. Kolem ní se to jenom hemžilo polonahými dívkami s dudlíky a batůžky, vyzáblými hochy v kovbojských kloboucích a svalnatci svlečenými do půl těla. Dobrá polovina z nich držela něco blikacího nebo svítícího a skoro všichni měli sluneční brýle, i když už byla noc. „Upíři?!“ blesklo jí hlavou. „Hloupost Jeleno-poleno, moc málo černé…“ ulevilo se jí vzápětí sebekriticky.

V tom začala hrát hudba. Musíme si uvědomit, že Jelena byla zvyklá do té doby poslouchat pouze Elfí kantáty a oratoria, doprovázené harfami a slavíky. V momentě, když se totálně sjetý Sven Väth poprvé opřel do mixáku si proto myslela, že na ně spadl meteorit a ona na místě umřela. Potom si ale všimla že ostatní na tu mordorskou hudbu „tancují“ a že se jim to asi i hodně líbí. Začala se jí zmocňovat panika. V ten moment spatřila že u blízkého stolku sedí skupina několika lidí a zbožně sledují bílý prášek se kterým si jeden z nich hraje a potichu u toho něco mumlá. „Kouzelný prach – vyvolám si démona a udělám pořádek!“, zaradovala se Jelena. Vrhla se na stůl, popadla prášek a začala jím házet po tancujících lidech kolem sebe a odříkávat magická zaříkávadla. „Co blbneš, vole?! To je kokeš za 10.000!!“ řvalo na ni zoufale osazenstvo stolu. Ale Jelena neviděla neslyšela. Vytrhla jedné nebohé smažce její svítící tyčinku, ukázala s ní na Svena Vätha, který i v rauši pomalu ale jistě začínal tušit průser a zvolala: „Rohanští jezdci, ke mě na pomoc pospěšte!“ a odeslala nouzovou hlášku na Facebook.

Nastala mela. Na scénu se vyřítilo 50 po zuby ozbrojených nerdů a mlátili kolem sebe hlava nehlava. Vyschízovaní tanečníci se dali na zběsilý úprk, ale u vchodu už na ně čekaly připravené balisty a hmoždíře. Sven si šňupl koňskou dávku a doufal že ho to zabije. Pořádek udělala až zásahová jednotka, která slanila ze střechy a házela kolem sebe gumovými granáty a bumerangy.

Jelena a její přátelé skončili ve vazbě a dobrá polovina partypeople v psychiatrické léčebně. Po propuštění smazala Jelena všechny WoW účty, spálila svou fantasy knihovnu a elfí oblečky rozdala bezdomovcům. Pak si našla kluka a v momentě, kdy jí chtěl dát první pusu mu do obličeje zařvala: „Trichloridbenzen!!!!“.komentáře 2

 1. Filip:

  Vřele děkuji Ondřejovi za osobní zpověď. Samozřejmě všichni tušíme, že ona „Jelena“ je ve skutečnosti jistý Ondromil „Lmao“ Leviathan a že onen kluk, se kterým se na konci příběhu líbá, jsem já.

  Rád bych poupravil pár faktických chyb. Za prvé nevěřím, že „Jelena“ někdy ve WOWku dosáhla level 7 miliard (neboli tzv. „level atrofovaných řitních svěračů“). K dosáhnutí tohoto levelu je totiž třeba zapálit celý svět WoW pomocí rychlého tření hráčovy postavy o hradby Krakenstadtu (který je chráněn šesti milóny vodních elementálů velikosti Jupiteru). Kromě toho je třeba vyspat se s šesti dalšími hráči WoWka a získat tak takzvaný „Amulet sedmi paniců“.

  Za druhé, slovo „Gulundriel“ nic neznamená, což není elfím jménům vůbec podobné. Vzpomeňme, že například „Galadriel“ znamená „Běžící s hejnem diamantových pštrosů“ a „Gandalf“ znamená „Podejte mi sluchátka“. Nemluvě o slově „Lothlorien“, které ve složitém elfím prajazyce vyjadřuje něco jako „Moje řiť má dnes dovolenou“.

  A ještě jeden málo známý fakt. Kokeš, který „Jelena“ házela po tancujících lidech, ve skutečnosti vůbec nebyl kokain, ale REGULÉRNÍ KOUZELNÝ PRACH! Nikdo neví, jak se dostal do rukou smažek, ale každopádně tanečníci, kteří jím byly zasažení, většinou získali zvýšenou schopnost dívat se smutně do dálky a myslet při tom na princezny.

 2. Ondra:

  Filip „Mezonet“ Rebarbor opět zaperlil… Prý „Gulundriel“ nic neznamená? Zrovna mám náhodou po ruce nikdy nevydaný originál Tolkienova středozemského slovníku naučného, kde se píše; „Gulundriel zove se ta, jež si udí lososa v podpaždí“. To zaprvé.
  Kategoricky navíc vylučuji, že moje osoba a Jelena jedno jsme. Přiznávám se, že „Jelena“ je uměle vytvořená postava, ale na základě skutečně žijící osoby!!! Tou osoubou je 120 kilová komorná, sloužící na panství rodiny Rebarborů (ano správně – místo kde Jidáš Filip strávil své dětství!), jménem Helena. Kdysi dávno se mi – při jedné animální pitce – Filip svěřil, že v jeho 12-ti letech ho Helena učila sbírat lanýže řití a že od té doby se mu zdá podivný sen; stojí v noci, uprostřed lesa, na sobě pouze bederní roušku z azbestu. Po chvíli k němu přistoupí nějaká paní a strašně ho nakopne do koulí. Když se jí zaptá proč, tak na něj zařve: „Gulundriel, ty zmrde!“.

Reaguj!